2017. október 30., hétfő

A megszokáson túl

Van egy nagyon fontos hely, amelyet sajnos teljes mértékben kezdenek lejáratni a médiában. Ez a komfortzóna. Teszik ezt azzal, hogy olyan emberek használják, és magyaráznak arról, hogy ki kell lépni a komfortzónából, akik soha életükben azt el nem hagyták,  mindig csak a megszokott köreikben, a saját világukban mozogtak. Mások rosszkor és rossz pillanatban használják a kifejezést. Manapság a legtöbb ember ha meghallja, már legyint. Pedig nagyon fontos dologról van szó. Az emberek többségének az életében rendszeresek az elakadások. (Én úgy másfél - két évente komoly döntéseket kell, hogy hozzak és komoly változásokat teszek azért, hogy haladjak előre akár szakmailag, akár családi életben, mindig lehet valamit jobbá tenni). Ezeket az elakadásokat értelmezni kell, feldolgozni, megnézni, hogy milyen lehetőségek és segítségek vannak ennek a feloldásához. Ez általában egy hosszabb és nem túl egyszerű feladat, hiszen egy-egy elakadás akkor sokkal összetettebb, akár múltra visszanéző okokat is rejthet magában.
Ahhoz, hogy a változásokat létrehozzuk, ki kell lépni a komfortzónánkból, az igaz. De ezt nem lehet csak úgy könnyedén megtenni. Ehhez sok feladatunk van. Nem elég a naplónkba, telefonunkba, BuJo-nkba feljegyezni, hogy mit szeretnék változtatni. Ez még önmagában nem elég. 

Komfortzónával különben nincs semmi baj, mindaddig, amíg nem jön valami megoldandó probléma. Mert akkor bizony el kell szakadnunk tőle. Az elmúlt évben rengeteget olvastam különböző fórumokon hétköznapi, párkapcsolati, személyes problémákról. Mindig ledöbbent, hogy hány ember éli az életét abszolút túszként, csapdában. És azonkívül, hogy ezt egy fórumban megosztja, és próbál hasonló helyzetben lévő emberektől támogató kommenteket kapni, gyakorlatilag nem tesz semmit. Mert úgy érzi, hogy ha nincs egyedül ezzel a problémával, akkor valójában minek változtatni. Tűrni kell, viselni, ez a helyzet, nincs mit tenni. De mindig lehet valamit csinálni, mindig vannak lehetőségek. 

 Ha nem lehet elérni (bár azért sokszor el lehet-erre is vannak megoldások), hogy a párja eljöjjön egy párkapcsolati mediációra, akkor el lehet jönni egyénileg, legalább a saját oldalt megnézni, hogy mit lehet változtatni. Ha valaki úgy érzi, hogy nincs ideje semmire mert elveszik a gyerekek és a háztartás hétköznapi rutinjában- jó hír: mindig lehet találni időbeosztási problémákra megoldásokat. Ha teljesen belefásult a munkájába, nincs motivációja- megnézzük, hogy milyen inspirációs lehetőségeket lehet találni...stb. Sorolhatnám a szituációkat- a legtöbb helyzetre van megoldás. Van amire gyorsan és van amihez hosszabb út vezet. Ami közös mindegyikben jól kell a célokat megfogalmazni- és akkor összeszedhetjük a hozzá vezető út szükséges teendőit, lehetőségeit. Ha ez meg van, akkor már nyugodt szívvel kiléphetünk a komfortzónánkból, hogy elérhessük ezt, hogy a változások sikeresek legyenek. 


Mert ez az életünk van, próbáljuk már jól érezni magunkat benne. De a saját lehetőségeit mindenkinek magának kell megteremteni. Legyél jó önmagadhoz és adjál esélyt arra, hogy élvezd a hétköznapokat is. 







2017. augusztus 1., kedd

Boldogságos boldogtalanság

Boldogsággal foglalkozom. Ez a hivatásom, ez érdekel és ebben szeretek segíteni mindenkinek, aki bizalmat szavaz nekem, de legfőképpen önmagának. Mert a boldogság nem a problémamentes életet jelenti. Nem a sok pénzt foglalja magában. A boldogság egyéni, egyedi fogalom, és a saját tapasztalataim és a témában elolvasott nem kevés szakirodalom is azt mutatja, hogy a boldogsághoz vezető út bizony igencsak rögös, kihívásokkal teli. És ezek a kihívások teszik érdekessé az egészet. Mert amit készen kapunk, amit nem mi alkottunk, amiért nem mi küzdöttünk, ahhoz valójában nem sok közünk van. Abba nem tettük bele a saját lelkünket, a saját személyiségünket, az nem a mi erőnkből alakult, az csak úgy van.
Persze mindez nézőpont kérdése, hiszen az emberek boldogtalanságukban fordulnak hozzám segítségért. Legyen az egyéni karrier probléma, párkapcsolati gondok, családi konfliktusok, éppen boldogtalannak érzik magukat. De én a boldogságot tanítom. Megérteni, feldolgozni, megélni az adott helyzetet, és kiutat találni. A boldogság felé, mert általában a probléma, amivel érkeznek az emberek a jéghegy csúcsa. Amikor ezt elkezdjük lebontani, megmászni, értelmezni, akkor bukkannak elő a ténylegesen megoldásra váró gondok.  Nem kapsz kész forgatókönyvet, együtt dolgozunk. De ha végigcsinálod, ha végigjárod az utat, ha megérted az összefüggéseket, az okokat és a miérteket,  esélyt adsz önmagadnak, és lehetőséget kapsz arra, hogy boldogulj. BOLDOGulj.

Van face-to-face tréning, life és business coaching az egyéni magánéleti és/vagy karrier feladatok, problémák, szakmai elakadások megoldásához.
Párkapcsolati gondok esetén a párkapcsolati mediációt ajánlom - természetesen ehhez mindkét fél részvétele szükséges.- eredmény centrikus, mindkét fél számára megfelelő megoldást nyújt.
Családi kommunikációs zavarok esetén (kamaszkor, új élethelyzet...stb.) szintén a mediáció ad gyors és hatékony segítséget, közös és egyéni beszélgetésekkel.

Részletek, árak a hivatalos honlapon:  www.kreativeletmuhely.hu

Amennyiben szívesen csatlakoznál egy csoporthoz, csak úgy, beszélgetni a hétköznapokban felbukkanó problémák kapcsán- gyere el a Kreatív Élet Műhely csoportos találkozóira.

https://www.facebook.com/pg/kreativeletmuhely


2017. április 7., péntek

Leszívások

Leszívók, energia rablók rondábban energia vámpírok- olyan emberek, akik a nullára szívják le az embert úgy, hogy észre sem veszik mit művelnek. Muszáj komoly határokat meghúzni, mert különben elfogyunk tőlük. A legnehezebb ha mindezt olyan emberek teszik, akikhez kötődsz, kedveled őket és őszintén szeretnél segíteni nekik. Ilyenkor borzasztó nehéz, de az ember saját mentális egészsége, kapacitása miatt a határok meghúzása, az illetőtől való távolságtartás a megoldás.

Ők azok, akik annak ellenére, hogy közlöd velük most nem alkalmas a pillanat mégis két órán át beszélnek hozzád a telefonban. Akik felugranak egy félórára tanácsot kérni, és utána egész nap ott ülnek nálad. Akik természetesnek veszik, hogy ha egyszer együtt játszottak a gyerekeik a tiéiddel akkor ez már így lesz heti rendszerességgel. Hajlamosak folyamatosan kínos szituációkat teremteni azzal, hogy nem veszik észre, hogy olyat és olyan stílusban nyilatkoznak vagy úgy viselkednek amikor velük vagy, ami számodra roppant kellemetlen. Nem beszélgetnek- kinyilatkoztatnak- a visszacsatolást már nem hallják meg, hiszen valójában önmagukkal folytatnak monológot. Ők azok akik gyakorlatilag mindig késnek, semmibe véve azt, hogy a te idődet rabolják el ezzel. Akik állandóan és mindig felhívnak, ha véletlenül új helyzet elé kerülnek, hogy Te mond meg mit tegyenek, ahelyett, hogy egy kicsit önmaguk küzdenének meg, és ha valami nem úgy alakul, akkor persze Te vagy a hibás. Jellemző, hogy amikor tanácsot kérnek és nem azt hallják amit szeretnének, akkor rögtön elmagyarázzák, hogy miért nincs igazad és miért úgy jó, ahogy ők csinálják. Természetesnek veszik, hogy segítesz ingyen, időt és energiát beáldozva, ugyanakkor másnál simán kifizetik a konzultációs díjat, csak azért, hogy ugyanazt mástól is meghallgassák. De a legnagyobb baj, hogy hiába minden segítség, belefektetett energia valójában sosem tesznek semmit azért, hogy jobb legyen, mert amikor tényleg változtatni kellene, akkor megmagyarázzák, hogy miért nincs neked,  vagy a másiknak igaza, neki lehetősége...stb. És folytatják tovább az életüket, ugyanúgy, hatalmas öntudattal, miközben Te úgy érzed, hogy kiszívták minden erődet. 

Én nem vagyok már hajlandó több energiát elvonni magamtól, a családomtól, barátaimtól, olyan emberek felé, akik valójában csak leszívni akarnak. Nem vagyok hajlandó 5 percnél tovább már senkire sem várni, aki nem szólt előtte, hogy késni fog. Már nem beszélek senkivel este 9 után, nem írok emailt éjfélkor, nem vagyok hajlandó a hétvégi családi pihenést beáldozni.  

Ha segítség kell megtalálsz normál időben. Szívesen segítek, ahogy egy barátnőmtől kapott mondat leírja:
Segítek neked, de nem viszlek a hátamon” -  nem fogom helyetted megoldani a Te gondjaidat. Segítek abban, hogy önmagad rájöjj mi a feladatot. Segítek abban, hogy megtaláld a helyes utat. Segítek abban, hogy megtaláld az utadhoz a legjobb, számodra legmegfelelőbb lehetőségeket. Segítek abban, hogy hogyan tudsz több időt önmagadra fordítani. Abban is szívesen segítek, hogy hogyan tud a párkapcsolatod jól működni. Szívesen segítek, hogy a számodra legmegfelelőbb karriert, célt, állást megtaláld. Megtanítalak arra, hogy hogyan lehet úgy beszélni, figyelni, gyereket nevelni, hogy mindenki a lehető legjobban érezze magát.

Segítek, mert hiszem, hogy mindenki önmaga boldogságáért felelős, és igenis sokat tehetünk azért, hogy jobban érezzük magunkat. Segítek, mert hiszem, hogy ha mindenki egy kicsit dolgozna a saját boldogulásán sokkal elégedettebb hétköznapok lennének. Nem a nagy dolgokban vannak a hétköznapok örömforrásai, hanem azokban az apró szituációkban, amelyek folyamatosan körülvesznek. Fontosnak tartom, hogy meg kell tanítanunk a gyerekeinket is az apró örömök
észrevételére. Hogy mentálisan egészséges, lehetőségekre nyitott felnőttekké váljanak.  És ez független a kormánytól, törvényektől, fizetéstől. Rengeteget tehetünk önmagunkért, családunkért ha akarunk. 




2017. március 21., kedd

Nem működik - dobjuk ki!


"Eldobható társadalomban élünk,, - olvastam valamikor, valahol. Sajnos pontosan nem emlékszem kinél, mert elég sok szakirodalom fordul meg a kezemben. De ez nagyon megragadott - igen ezt látom én is. Ha valami nem működik gyakorlatilag rögtön lemondunk róla, lecseréljük, kidobjuk, kirúgjuk, váltunk...Legyen az elektromos kütyü, barát, házastárs, beosztott, munkahely. Meg sem próbálunk esélyt adni a változásnak, a javításnak. (Tisztelet a kivételnek). A napokban egy internetes fórumon valaki feltette azt a kérdést, hogy szakítanánk-e a párunkkal abban az esetben ha kiderül, hogy megcsal, vagy a gyerekek érdekében együtt maradnánk-e vele? Kb. 20 perc alatt egyetlen kérdés felvetése nélkül rengeteg igen, persze, mindenképpen... válasz érkezett. Talán két ember jegyezte meg óvatosan, hogy azért ez így egy kicsit kevés információ a döntéshez.

Ez egy tipikus kép a mai helyzetről. Simán mondanak le az emberek a másikról, nincs kedvük, akaratuk, képességük küzdeni.  Pedig ha a konkrét példát is nézzük: a megcsalás egy következmény. A legritkább, hogy ne lenne előzménye a párkapcsolatban. Aki boldog, kiegyensúlyozott, jól érzi magát a bőrében ritkán csal. A megcsalás a jéghegy csúcsa. Ami érdekes, az az, hogy hogyan épült fel ez a jéghegy. Ilyenkor sokszor jönnek a szokásos mondatok, hogy igen- de ha valaki egyszer már megtette megteszi máskor is. Persze, hogy meg- hiszen nincsenek rendbe hozva a problémák. És a problémák egy kapcsolatban sosem csak az egyik félen múlnak. Mindenkinek van mit helyrehozni. Amennyiben nem tudom, hogy mi volt a probléma, és csak a másikat szidom, hiába is cserélem le- simán megtörténhet velem újra- mással, máskor.

Ezért nagyon fontos, hogy kiderítsük az okokat. Egy párkapcsolati mediáció nemcsak azért fontos, hogy együtt maradjon a pár, ha úgy dönt, hogy nem tudja együtt folytatni is fontos, hogy ismerjék meg a problémáikat. Hogy ne ismétlődjön meg.

Azt szoktam mondani, hogy annak idején adtál esélyt a másiknak, hogy együtt legyetek, akkor megérdemel annyit a másik, hogy kapjon esélyt elmondani, tisztán látni, megérteni a dolgokat.

És ha nem a másik miatt- tedd meg önmagad miatt, hogy esélyt adsz a kapcsolatnak, vagy adott esetben a letisztult, harag mentes elválásnak.

Mediáció tökéletes megoldás a problémák békés rendezésére.

Párkapcsolati mediáció: www.kaukusz.hu





2017. március 5., vasárnap

Akarod-e?

Rossz érzések. Tehetetlenség. Frusztráció. Válság. Csupa negatív hangzású, nehéz, súlyos szó. Rengetegen élik át, élik meg, vannak benne. Szinte elkerülhetetlen, hogy mindenki életében valamikor ne jönne el egy nehezebb időszak.

Az, hogy ebből hogyan jön ki valaki, vagy kijön- e egyáltalán önmagától  függ. Már hallom is erre az ,, igen, de ...'' kezdetű mondatokat. Nincs igen, de...

Akarod - e a változást vagy sem?

Hallottam én már sokféle magyarázkodást: a családom azt mondja, mert én olyan peches vagyok, nem tehetek róla, a másik a hibás, mert mindig ezt vonzom be, ez az egész azért van mert én  érzékeny művész vagyok, nincs lehetőségem, pénzem, módom változtatni...

Mindig van lehetőség- önmagunkban.

Ezek az emberek, akik vágynak rá, hogy másképp legyen de mindig meg tudják magyarázni, hogy most éppen miért nem jó a pillanat, önmaguk, az életük túszai. Jellemző, hogy sokan úgy érzik mindent megtesznek, hiszen járnak pszichológushoz, médiumhoz, coach-hoz, lelki tanácsadóhoz...- és érdekes, hogy mindig sikerül olyan segítőt választaniuk, aki valamiért őket nem tudja mégsem segíteni. (Gondolják ők). Ilyenkor vagy újabb embert keresnek, vagy feladják, vagy ellentámadásba lendülnek és a segítő embert próbálják meg kritizálni.

Nem lehet segíteni azon az emberen, aki valójában nem akarja a változást! Aki folyamatosan a kibúvókat keresi, hogy miért is nem tudja jelenleg a feladatokat megoldani, mi az a külső ok, ami miatt ő most erre képtelen. Jó áldozatnak lenni? - biztos van, aki szereti, hiszen lehet jól sajnálni önmagunkat, úgy, hogy egy lépést nem kell tennünk.

Én a boldogság és az előrehaladás híve vagyok. És ehhez bizony tenni kell. De számomra nagyon megnyugtató az is, hogy a lehetőségek bennünk vannak. És a segítő szakmában dolgozó emberek ezért vannak, hogy ezt segítség összerakni. Hogy mindenki maga járhassa végig az útját, a lehetőségeit. Mert vannak kapuk, amelyeken érdemes lenne belépni. Önmagunkért. Az életünkért. A boldogságunkért. A nyugalmunkért.

Az utat segítek megtalálni, de végigjárni és a kapun belépni, már mindenkinek saját magának kell.

www.kaukusz.hu






2017. március 1., szerda

Értsük egymást- hallgatással a megértésért

Kreatív Élet Műhely tavaszi programsorozatának első beszélgetése magáról a beszélgetésről, a jó hallgatásról, az értő figyelemről fog szólni. Sokan hiszik azt, hogy ezen nincs is mit gyakorolni, nem kell erről beszélgetni. Sajnos ez nem ilyen egyszerű.  A legnagyobb szeretetünk sem elég sokszor ahhoz, hogy ne csússzanak félre beszélgetések.

Jártál-e már úgy, hogy a gyerek megsértődött, pedig a legjobb szándékkal akartál neki segíteni? Átéltél - e már hisztis csapkodásokat? Kaptál-e már - Ezt Te úgyse értheted- válaszokat? Egyáltalán beszélgettek-e úgy igazán, őszintén, mély dolgokról? Ismered-e az ő belső világát vagy a sajátodat vetíted ki rá? Tudod-e mire vágyik, merre tart, mit érez?

Nagyon fontos, hogy még időben (kamaszkor előtt), megpróbáljuk kialakítani a működő módszert, hogy tudjuk mi zajlik gyermekünkben. Mert később már sokkal nehezebb. Kamaszokkal is lehet sikeres beszélgetéseket alakítani, de az majd a következő Műhely találkozónk témája lesz.

Márciusban megtanuljuk az eredményes, megnyíló kommunikációhoz vezető módszert, amely a gyermeki lélek legnagyobb támogatója az önálló, sikeres, boldog élet felé. Ez nemcsak a gyerekkel kapcsolatban fontos, hanem segít a párkapcsolatok nehézségeit is oldani.

Kreatív Élet Műhely - Értsük egymást programja a hónap utolsó csütörtökjén: március 30.-án lesz, 18-20 óráig.

Helyszín: Bp. V. ker. Károly krt. 3/A félemelet. (Astoriánál). A részvétel regisztrációhoz kötött, amelyet 23-ig lehet megtenni, a www.kaukusz.hu oldalon, illetve egy email küldésével a részvételi szándékról az opappszi@gmail.com -ra.

Részvételi díj: 1900 Ft.



2017. február 21., kedd

Látjuk, halljuk, értjük?


A gyerekek a legfontosabbak. Ezt a szülők többsége könnyedén mondja és komolyan is gondolja. De vajon ha olyan fontosak, akkor tényleg ott vagyunk amikor kell? Értjük-e mit mondanak? Tényleg halljuk a szavaikat? Vagy csak azt halljuk meg, ami minket érdekel. Úgy hallgatjuk-e őket, hogy az tényleg odafigyelés? Érzi -e a 100%-os figyelmedet? Vagy te közben pakolsz, mosogatsz, teregetsz? Észreveszed-e amikor komolyan beszélgetni szeretne? Tudod-e miért hisztizik, tombol, rohangál, mint az őrült az amúgy nyugodt és csöndes gyereked az első 20 percben amikor hazaértek?

Még ezernyi kérdést tudnék feltenni, ezek csak kiragadott gondolatok. Mi szülők számtalanszor követjük el a hibát, hogy hagyjuk elillanni a pillanatot, mert éppen sípol a mosógép, vagy szól a telefon, vagy a másik is követeli a figyelmet, és így maradunk le a fontos pillanatokról, amikor a gyerek lelke megnyílna.

A jó hír az, hogy mindig van újabb lehetőség, de meg kell tanulni igazán odafigyelni. Mit kell ezen tanulni? - kérdezheted most. Márpedig az értő figyelem és hallgatás technikája tanulandó. Mert ez nem jön csak úgy. A saját gondolataink cikáznak, miközben mesélnek nekünk, és így pillanatok alatt maradunk le a lehetőségről, hogy észrevegyük a rejtett lényeget. Belekérdezünk, eltereljük a beszélgetést, saját magunkból kiindulva reagálunk. Reagálunk, ahelyett, hogy mélyen, átérezve, odafigyelve hallgatnánk. Őt. Aki a legfontosabb számunkra.

 A gyerek önálló. Nem a mi részünk, a családunk része, de saját belső világgal rendelkezik. És ebbe a világba csak akkor van belépésed, ha azt kiérdemled. Meg kell tanulni, úgy hallgatni, hogy ő szívesen beszéljen. Nem egyszerű leszakadni önmagunkról, és önzetlen, napi gondoktól, előítéletektől, saját véleményektől kiürített és az ő világára befogadó aggyal csak rá figyelni. Ha szeretnéd megtanulni ezt a technikát és még sok más nagyon hasznos dolgot a gyerekekkel kapcsolatban figyeld a Kreatív Élet Műhely programjait.

A tavasz ismét a gyerekek körül zajlik. Lesznek kommunikációs technikák, beszélgetés ismét a szuperérzékenységről, lesz szó a kamaszokkal kapcsolatos kommunikációról is.

Figyeld az oldalunkat és jelentkezz!

https://www.facebook.com/anyacoaching/


Ha párkapcsolati problémával küzdesz, vagy egyén tréningre jönnél, mert egyéni problémádra szeretnél megoldást találni akkor a www.kaukusz.hu oldalon jelentkezhetsz.





2017. január 23., hétfő

Toporgás helyett

A válságok, megtorpanások jönnek és mennek: válás, gyerekek elszakadása, munkahely megszűnése, "életközépi" válság, nyugdíj, vagy egyszerűen csak egy rossz periódus.

Sokféleképpen meg lehet élni ezeket, de mégsem mindegy hogyan tesszük. Lehet átvészelni, homokba dugni a fejünket, úgy csinálni, mintha a probléma nem létezne. Van aki csodára vár, van akiből dől a panasz, sokan odáig jutnak el, hogy a körülményeket vagy másokat okolnak. Folyamatosan kérdezgeti az ember: miért is kellene ezekkel foglalkozni, amikor "az idő úgyis minden sebet begyógyít", amikor "majd csak lesz másképp is - eddig is volt valahogyan".

Hogy miért? Mert nem mindegy hogyan jössz ki a válságból. Passzív szemlélőként vegetálsz tovább, mondván, hogy hát ez is elmúlt, akkor majd minden más is megoldódik magától. Ez a viselkedés a tipikus túsz viselkedése, túszként élem az életem, hiszen a körülmények adottak, nincs mit tennem, áldozat vagyok. Rosszul érzem magam, nem vagyok elégedett, de nem tehetek semmit, mivel önhibámon kívül vagyok rossz helyzetben.

NINCS OLYAN HOGY NEM TEHETÜNK SEMMIT!

Minden ember, minden sors, minden szituáció más és más, de mindig lehet találni utat.

Ha akarod, győztesként léphetsz tovább, elemezve a lehetőségeket, a hibákat, önbizalommal, konkrét tervekkel és ahhoz összeállított programmal indulhatsz neki a következő időszaknak. Így a továbbiakban, nem áldozat vagy, hanem életed alakítója, aki tudatosan tesz meg mindent azért, hogy minimálisra csökkentse az akaratán kívüli változásokat.

Ha győztesként szeretnél egy válságból tovább lépni jelentkezz nálam.

Párkapcsolati, családi válságok, viták, kommunikációs problémák megoldása.

Egyéni életutak támogatása, személyre szabott face-to-face tréningek.

www.kaukusz.hu


2017. január 17., kedd

Önmagunk és a jövőnk

Életünk során több fordulópont vár ránk, már csak a korosztályi változásokból adódóan is. Ezeket hol jobban, hol rosszabbul, nehezebben viseljük. A változás előre visz, amennyiben feldolgozzuk, megértjük és önmagunk javára fordítjuk a lehetőségeinket. Kreatív Élet Műhely (https://kaukuszmentor.blogspot.hu/2016/11/kreativ-elet-muhely-kem-bemutatas.html )

beszélgetéseink segítenek  ezen az úton.

Legyen szó párkapcsolati, munkahelyi, élethelyzet változásából adódó új helyzetről, első és legfontosabb, hogy szembe nézzünk önmagunkkal. Kik vagyunk, mit hoztunk magunkkal a családból, milyen erősségeink, gyengeségeink és lehetőségeink vannak. Ez sokat segít abban, hogy ne járjunk tévúton. Olyan emberekkel, olyan munkával, olyan hobbival foglalkozzunk, amelyben tényleg őszintén mi vagyunk jelen.

Februári Műhely beszélgetésünk erről szól:  Hogyan ismerjük meg önmagunkat, hogy valójában kik vagyunk, honnan jöttünk és ezt hogyan tudjuk javunkra fordítani, céljainkkal összeegyeztetni.

Kreatív Élet Műhely február 9-én tartja legközelebbi találkozóját.

Cím: V.ker. Bp. Károly krt 3/a.

Részvételi díj 1900 Ft.

A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, amelyet a www.kaukusz.hu oldalon, illetve  a Kreatív Élet Műhely FB oldalán lehet megtenni, https://www.facebook.com/anyacoaching